Защита срещу незаконно уволнение
18.06.2014
Вашият въпрос:
Здравейте!Въпросът ми е следния-работодателят на съпругата ми иска да я съкрати по време на изпитателен срок,но жена ми е в болничен от 1 месец и половина без прекъсване.Има ли това право или да си търсим адвокат? Съкращава я по чл.71 ал.1,чрез нотариална покана.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Съкращение 20.07.2022Здравейте. Съкратена съм по чл. 328 Ал. 1 т. 3 от КТ от 15.07.2022 до 15.08.2022 с едномесечно предизвестие в полза на работодателя. Въпроса ми е какво обезщетение ще получа от него освен отпуската за тази година и заплатата ми за юли-август...Научи повече
-
Съкращение от работа на служител с ТЕЛК 15.10.2021Здравейте, от 15 г. работя на постоянен трудов договор в една фирма. С ТЕЛК съм от 20г. с право на работа. През последните 2 години състоянието ми се влоши и съм в болнични почти 1г. Ако работодателя ме съкрати след болнични имам ли право до отида...Научи повече