Защита срещу незаконно уволнение
12.12.2013
Вашият въпрос:
Здравейте! Интересува ме в случай на незаконно уволнение възможността да се иска допълнително обезщетение от работодателя за нанесени морални щети, освен стандартните обезщетения! Каква е съдебната практика по този въпрос и кога има практически смисъл да се прави това? Благодаря..
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Обезщетение при прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 25.09.2016След прекратяване на ТД по чл.327, ал.1, т.2, при изчисляване на обезщетението по чл.221, ал.1 трябва ли да се имат предвид негарантираните ДТВ през предходните месеци? Бихте ли посочили и съответния НА? Облага ли се с данък това обезщетение,...Научи повече
-
прекратяване на трудов дотовор 04.03.2017Работя във хранителна верига и по конкретно в магазин, който в петък 02,03,2017 беше затворен. Всички служители от този обект пуснахме платени отпуски със срок 06,03, - 10,03,2017 г. Имаме съмнения, че няма да получим и заплати. Искаме да бъдем...Научи повече