Давностният срок на вземането на Глобул е 3 години. Много малко вероятно е да Ви се е обадил съдебен изпълнител. Направеното плащане може да има характер на признаване на дълга, но след като давността вече веднъж е изтекла, това няма значение.
Частичното плащане на дълга прекъсва ли давността?
22.01.2013
Вашият въпрос:
Здравейте! Имам старо задължение към моб. оператор Глобул.Договорът ми е сключен 2005 година за период 2 год.Прекратен е няколко дни преди да изтекат те поради просрочено плащане.(съответно се натрупват неустойки по договора и са ми прекратени и останалите услуги).Преди няколко дни получих обаждане по тел. от Господин...,който ме уведоми ,че е съдия -изпълнител и ме приканва да направя плащане на стойност поне 30% от задължението. Нправих такова плащане на каса на Глобул .Въпросът ми е прекратила ли съм срока на давност с това плащане и ако не съм ,кога настъпва той? Какъв е давносният срок 3 или 5 години? Благодаря Ви .
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Цкр 31.10.2025Как да го изтрия изтекъл по давностНаучи повече
-
Изп..лист на починал длъжник 08.01.2018През 2014 дядо на женами баща има изп.лист за 312лв.с главница 52.40 който не е плащал.Май 2017 получава лист за доброволно плащане от съдия изпълнител.Юни и юли и август баба внася по 50лв.но на 21 септември той почива и не внася пари.Октоври...Научи повече