Ако не е издадена заповед, с която да се извърши удръжката - съответно същата да е влязла в сила, такава не може да бъде извършена и можете да претендирате в съда стойността й. Удръжки се правят само по надлежния ред, а не по усмотрение на работодателя. Относно прекратяването - трябва да ни запознаете с основанието за уволнението - изпратете връчената заповед, едва тогава можем да дадем становище.
Прекратяване на договор
27.09.2024
Вашият въпрос:
На 16 09 по време на работа работех на бензиностанция със 4 колонки трябваше да сме по двама уви само аз бях почти постоянно и полочавам надница за 1 по средата без предопреждение дойде управител на бензиностанция та и ми каза да си хода чак днес ме извика да потпиша Заповедта за прекратяване на договора. Когато трябваше да върна дрехите ги испрах изглади 2те фланелки и ги предадох Днес обаче управителя ми каза че едната фланелка била скъсана и ще ми удържи пари за нея поисках да ми покаже защото докато ги гладих бяха здрави той ми каза че я е хвърлил имам ли право да заведа дело за уволнение бес предупреждение или какво мога да направа Благодаря предварително
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Граждански договор 10.11.2015Здравейте. В момента вземам обещетение от борсата.Има ли някакъв договор с който мога да започна работа и да не ми се спира обезщетението. Предлагат ми работа за 1 месец за коледните празници в голяма верига.Научи повече
-
Трудов договор със срок за изпитване 21.12.2013Здравейте! Искам да Ви попитам след като съм постъпила на робота и съм в изпитателен срок от 6 месеца и искам да го прекратя какво мога данаправя.Тъй като в договора е посочено, че срока на предизвестието се определя на 3 месеца и е еднакъв за...Научи повече