От значение за Вашия казус е устройствения правилник на съответната администрация, тъй като там може да са предвидети такива правила, както и в други вътрешни актове. Ако няма такива и разсъждаваме само на плоскост КТ, при липса на данни да сте трудоустроено лице по 309 КТ и следващите, няма основание да се принуди работодателя да стори това. Ако желаете да напуснете, правата Ви по общественото осигуряване ще са минимални.
Прекратяване на трудов договор поради невъзможност на работодателя да осигури работно място на 8 часов работен ден / от 8 до 17 часа/
10.09.2024
Вашият въпрос:
Здравейте, може ли да получа унформация по казуса.? Работя по трудов договор на 12 часа/ от 7 до 19 часа/ в държавна администрация от 06.2021г. На 25.10. 2021г. излезнах в болнични по майчинство и сътветно от 21.04.2022г в майчинство.След 2 дишния ми отпуск се върнах на работа, но 12 часовите сменине ме устройват, и бих желалла да работя редовна смяна от 8 до 17 часа.РАботодателя не може /не желае/ да ми осигури работа от 8 до 17 часа. Какви са ми възможните реакции? По какъе член от КТ, евентуално мога да бъда освободена, за да имам право на Обезщетение от Бюрото по труда. С непрекъснат трудов стаж съм от 2011г.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
неплатен отпуск по чл.167а 22.12.2019Тези 6 респективно 11 месеца неплатен отпуск са общ лимит за 6-те години до навършване на 8 г. , или поотделно за всяка година на периода - до 6 м. респективно 11м.? Значи ли, че тези 6 м./11м.? може да ги ползва в рамките на тези 6 години /от 2 -...Научи повече
-
Обезщетение по трудово правоотношение. 31.01.2012Здравейте, Имах сключен трудов договор от 12.08.2011г. Срокът на договора е за неопределено време, с клауза за изпитване 6 месеца в полза на работодателя. Трудовият ми договор бе прекратен днес със заповед № 32/31.01.2012г. на основание чл.71,...Научи повече