Привет! Има възмоност да не дължите сумата на БНП, която се претендира от тях. Теоретично, може да се стигне до съдебен изпълнител преди да имаме окончателно решение на съда, но имате възможности за защита - законът предвижда спиране на изпълнението, когато претендираните задължения се основават на неравноправна клауза или неправилно изчисляване на задължението, вследствие от приложението на такива клаузи. Тук https://milovanov.bg/kazusi/dalzhi-li-se-lihva-po-dogovor-za-potrebitelski-kredit-s-bnp-pariba-parsanal-faynens можете да прочетете за недостатъците, от които страдат договорите за кредит на конкретното дружество. В тази връзка, ако договорът няма всички реквизити, има шанс да не дължите нито лихви, нито такси, нито разноски - нещо повече, според конкретната сметка, ако дълго време сте погасявала кредита има шанс да сте погасила напълно или поне в голяма част дължимата главница и повече да не дължите. Съветваме Ви да си обърнете внимание по този въпрос, като например ни изпратите договора за кредит с данни за броя и обема на извършените от Вас плащания, за да можем да Ви дадем съвет как да постъпите. Оставаме на разположение.
ЧСИ
09.05.2024
Вашият въпрос:
Здравейте, Имам кредит от БНП Париба със закъснели четери вноски. От следващ месец мога да подновя плащанията, но те ежедневно ме заплашват с ЧСИ и, че ще ми вземат всички имущества. Нямам никакви имущества на мое име, но по постоянен адрес съм регистрирана във фамилната ни къща, която е на името на баща ми. По настоящ адрес съм регистрирана в София, под наем съм. Банката каза, че няма значение дали са на мое име, ЧСИ ще влезе за опис. Има ли възможност наистина ЧСИ да вземе къщата на баща ми, след като не живея там от години? Благодаря Ви предварително за отделеното време! Поздрави, Милена
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 29.05.2013Привет много се радвам че открих вашия сайт имам следното питане: Имам не изплатен кредит които е от около 2006-та в размер на 524 лв. Не съм имал възможност да го плащам и не съм го платил. Сега искам да погася това задължение като имам...Научи повече
-
Неплатено задължение в Глобул 16.06.2017Здравейте,много съм притеснена и ще ви помоля да ми помогнете.Преди 3 години имах карта на Глобул,но след това минах на м тел и забравих да прекратят договора си,който беше и с неплатена сметка.Таксите са ми течали всеки месец и след година...Научи повече