Трябва да се запознаем с условията по полицата Ви и общите условия на съответната застраховка. От описаното от Вас изглежда да имате основание за получаване на обезщетение. За съжаление КЗП няма да може да Ви съдейства, тъй като спорът ви е гражданскоправен, т.е. от компетентността на съда. Имате възможност да предявите иск пред съда, за да получите обезщетението, заедно с лихвата. Съберете документите - полица, ОУ, опис-претенция и отказите, за да можем да съдействаме.
Отказ за изплащане на застрахователно обезщетение по застраховка "Пълно Каско"
26.11.2022
Вашият въпрос:
Здравейте! Закупих автомобил от лизингова компания и прехвърлих застраховката "Пълно Каско" на мое име. След месец ми се случи паркинг щета. По колата имаше драскотини на: преден капак, фар, калник и пр. броня. След като заведох щетата, получих отказ за изплащане на обезщетение от Булстрад. Мотивът бе, че по въпросната полица има заведени вече 2 щети от стария собственик. При прехвърляне на полицата, брокерът не ме информира за това. В общите условия на застрахователя е записано, че лимита от 2 щети касае, когато са засегнати основни елементи на корпуса на колата (броня, калник, капак). Също пише, че неограничено изплаща обезщетение, когато е увредено осветително тяло. След като имам увреден фар, защо получавам отказ и за него? Застрахователят отказа и моето искане за преразглеждане на отказа за изплащане на обезщетение. Мога ли да подам оплакване в КЗП и това задължава ли застрахователят да промени становището си и да ми изплати обезщетение?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Отказ от плащане на щета 13.02.2023Здравейте! Преди една година, пред дома ми, беше блъснат паркиралия ми лек автомобил, шофорът оствя неговия на мястото и избягва от местопроизшествието. Ключовете от колата остават на таблото и вероятно собственика на автомобила казва, че не е...Научи повече
-
Отказ на претенция в Армеец при сключено пълно автокаско 03.12.2019Здравейте. На 21.11.2019г паркирах автомобила си в близост до работното ми място ( София, бул. Европа 135). След края на работния ден намерих автомобила си надран по цялата дължина на лявата страна и на 22.11.2019г заведох щетата в Армеец. Днес...Научи повече