Когато прекратявате трудовото правоотоншение на основание чл. 327 ал. 1 т. 2 работодателят Ви дължи обезщетение в размер на брутното Ви трудово възнаграждение за срока на предизвестието - във Вашия случай това е 1 месец. Тук трябва да направите разграничение, че това е обезщетение, то се дължи на основание прекратяването на трудовия договор поради неизплащане на работна заплата. Освен това обезщетение работодателят Ви дължи работна заплата, както и обезщетение за неизползван платен годишен отпуск. Получаване на обезщетението не изключва възнаграждение за положения труд. Всичко това Ви се дължи от работодателя едновременно.
Какво се дължи при прекратяване поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ
19.07.2012
Вашият въпрос:
Здравейте, Имам следния казус-Сключих договор по чл.61, ал.1 от КТ във връзка с чл.70, ал. 1,срокът в договора е цитирам "Неопределено време,срок на изпитване 6 месеца (в полза на работодателя). Срок на предизвестие 30 дни".Поради забавяне на възнагражденията напуснах по чл.327, т.2.Работила съм там два месеца.Въпросът ми е, когато съм напуснала без предизвестие, работодателят трябва да ми плати само за единия месец или за двата.Защото в заповедтта ми е посочено, че по чл.221, ал. 1 работодателят дължи брутно трудово възнаграждение за срок от 1 месец. Предварително Ви благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Защита срещу незаконно уволнение 05.11.2013Здравейте, В края на месец Октомври.2013 ме уволниха по чл. 328, ал.1, т.5 от КТ. Месец по рано бях в предизвестие по същия чл. от КТ, но никъде в самата заповед няма цитирани конкретни причини за не справяне с работата, освен това заповедта ми е...Научи повече
-
Трудов договор със срок за изпитване 14.08.2013на 7.05.2012 подписах договор със 6 месечен изпитателен срок, но на 10.04.2013 сменят името на фирмата и подновяват договорите отново с 6 месечен изпитателен срок без наше знание и подписи върху тези договори. Валидни ли са и аз пак ли съм в...Научи повече