Можете да оспорите валидността на договора, тъй като не сте полагала подписа си под него и явно въпросната кабелна телевизия е приела друго лице да фалшифицира подписа Ви. Ако съда не приеме това можете да претендирате, че задължението е погасено по давност.
Сключен договор без съгласие на потребител и начислени такси
13.06.2012
Вашият въпрос:
Здравейте, моят случай е следният, получих обаждане от кабелната телевизия след сливането Близу , дължа сумата от 240 за такси от 2009г. През периода 2006/2008 имах наемате ли който ползваха тази кабелна телевизия и те без мое съгласие са сключили договор с кабелната за срок от 12 м т.е 2007/2008 договорът е от мое име с моите данни имена и адрес но не е с моят подпис .Какво мога да направя
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Неустойка по договор към Мтел. 03.05.2018Задължението ми е прехвърлено към СГ Груп. Когато получих писмо от тях, дори не знаех,че имам задължение към Мтел. Прекратила съм договора 2013г. Сметките към тях са платени.Това е неустойка за предсрочно погасяване на договора. До момента не си...Научи повече
-
Погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 24.07.2014здравейте,имам неплатени сметки за парно от2007г.Как и може ли да платя само за 3 г.назад,и за колко време се оправят нещата?Научи повече