За да Ви дадем съвет е нужно да се запознаем с молбата за напускане, която е подадена. Молба за предизвестие не може да бъде "одобрявана", договорът се прекратява по силата на закона с изтичане на предизвестието. Освен това, за да бъдете дисциплинарно уволнена има процедура, която трябва да се спази и е вероятно едно такова уволнение да не е законно. Съветваме Ви да съберете документите, с които разполагате и да се обърнете към нас, за да можем да Ви консултираме по-подробно.
Договор
11.10.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, На 17.08 подписах трудов договор с дата на започване 07.09,по чл. 70 и 71 от КТ, срок на изпитване 6 месеца, уговорен в полза на работодателя, като на 17.08 работодателят взе и двата подписани от мен екземпляра на договора, за да бъдат подписани от тяхна страна. До момента в който започнах работа 07.09 аз не получих своя екземпляр от договора. На 21.09 съм подала молба за напускане по чл. 325,която не беше одобрена. Получих договора си на 6.10 по куриер. На 11.10 получих покана за писмени обяснения по чл 193 ал. 1. Дължа ли обезщетение за неспазено предизвестие при дисциплинарно уволнение. Прилагам частта от договора касаеща предизвестието. Благодаря
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Изпращане на заявление за прекратяване на трудовото правоотношение по чл. 327, ал.1, т.2 от КТ 27.03.2013Здравейте! Може ли да помоля за съвет и в моя случай. Прочетох за начините за подаване на заявлението за прекратяване на ТД по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ от предишните коментари. Но все пак не съм сигурна как да постъпя в моя случай. Фирмата,...Научи повече
-
Дисциплинарно уволнен 20.02.2019Здравейте, какви са моите права при заплаха с дисциплинарно уволнение при отказ да се подпише документ с невярно съдържание?Научи повече