Имате право на обезщетение, независимо къде се намира застрахователят. Ако не Ви платят - можете да ги съдите у нас и да си получите парите. Ако имате застраховка "КАСКО" това може да стане по-лесно, но не е фатално и да нямате. Ако не Ви се плати, не се колебайте да се обърнете към нас, за да Ви съдействаме да реализирате правата си.
Неизпълнение по щета на ГО
23.09.2021
Вашият въпрос:
Здравейте , блъснаха ме, като ми отнеха предимство на паркинг в делта мол Варна. Полицията издаде пртокол който доказва ,че не съм виновен. ГО на другия водач е сключена в Германия и автомобила е с немски номер. След удара се обадих на мойте застрохователи да разбера какво следва, при положение че имам допълнително сключена услуга ,, помощ на пътя" След малко на място дойде човек направи няколко снимки на автомобила, и си тръгна. Аз си помислих ,че това е оглед. Обадиха ми се по телефона и ми казаха ,че помощ на пътя ми се отказва защото не е на квота нула. Трябвало да си изкарам сам колата от паркинга и тогава ще ми помогнат . Помогнах си сам. После до три дни да посетя офис на ДЗИ. След два дни аз отидох в офис на ДЗИ и от там ми казаха,че трябва да се обърна към застрахователя на др.автомобол който е немски. Обясниха че имат представителство в България и ми дадоха номер на който да се обадя. След като се обадих те ми писаха да им пратя снимки от щетата, копие на протокола и големия талон , така и направих. Заведоха ми щета с номер и вече двайсет дни нищо. Последния разговор ми казаха че чакат потвърждение от немската з.к. че другият автомобил е застрахован при тях чак тогава да чакам за оглед .
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Плащане на щета от ПТП 03.02.2023Здравейте, Възможно ли е Застарахователя да откаже плащане на щета, тъй като КАТ не е намерило виновната страна, за да му връчи АКТА от ПТП? Какъв е максималния срок и има ли давностни срокове. Благодаря Ви! Поздрави/ ЛюбомирНаучи повече
-
Автокаско ДЗИ забавяне на издаване на възлагателно писмо. 25.03.2019На 17.05.2018г. паркираният от мен лек автомобил Фолцваген Фаетон е ударен от друг лек автомобил Фиат Стило(който е установен от камерите намиращи се до кръстовището, където е ударена моята кола в община Севлиево и от полицаите)Другият водач...Научи повече