За да сте осъдена, следва срещу Вас да е водено съдебно производство - исково или заповедно. Би трябвало да сте получила документи на адреса по адресната си регистрация настоящия и постоянна. Компетентен по подобно дело е районният съд по адресната Ви регистрация. При това положение Ви съветвам да проверите в съответния съд дали действително срещу Вас е водено производство и ако е водено, потипайте защо не сте разбрала за него. Може да има порок при връчването на документите. Ако е имало такова производство е необходимо да се запознаем с него, за да можем да Ви дадем съвет как да защитите интересите си. Съдебната ни система изключва възможността да сте осъдена, без да са положени значителни усилия от страна на служителите на съда да Ви уведомят за въпросното производство. Ето защо вероятно просто блъфират, че сте осъдена, за да платите сумата, тъй като вероятно е погасена по давност. Вземанията към мобилните оператори се погасяват с 3 годишна погасителна давност и може тя да е изтекла. Повече може да прочетете в статията ни "Прилагане на погасителната давност".
Задължение към Теленор
13.08.2020
Вашият въпрос:
Здравейте ! Искам да ви попитам един въпрос ! Имам задължение към Теленор от няколко години на стоиност 434лв, но онзи ден ми званят от някаква агенция за събирания на вземания,някакъв адвокат и ми казва, че съм осъдена и че дължа 796лв и че трябва да ги платя до 3 дни, той ми изпрати банковата си сметка и неговите имена и това беше ! Какво ще стане ако не внеса парите, какво могат да ми направят ? Благодаря !
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
конституиране като наследник от ЧСИ заради кредит и без да е получено уведомление за това 19.11.2018Получих съобщение от ЧСИ, че съм конституиран като наследник и трябва да платя дълговете на племеника ми. Той има брат, баща и майка, които тайно от мен са се отказали от наследство. Аз съм получил само едно съобщение за дело в съда, от което не...Научи повече
-
Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 13.10.2013Здравейте, имах кредит към Джет Кредит от 2007. Тъй като не е бил погасен, срещу мен е било образувано дело през 2010 г,, при което съдът се е разпоредил да заплатя сумата заедно със съответните лихви и съдебни разноски. От моя страна не беше...Научи повече