Погасителната давност е срок, с изтичането на който се погасява едно вземане. Действията на съдебния изпълнител във връзка с принудително изпълнение въз основа на подлежащ на изпълнение съдебен акт не се погасавят по давност. Ако обаче има изтекла погасителна давност за вземането, то би могло да се атакува и съответните действия по изпълнителното дело. Ако желаете може да се обърнете към нас за съдействие.
ДАВНОСТ
28.12.2019
Вашият въпрос:
ИМА ЛИ ПОГАСИТЕЛНА ДАВНОСТ НА ПОСТАНАВЛЕНИЕТО ЗА ВЪЗЛАГАНЕ НА НЕДВИЖИМ ИМОТ?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Давност 25.08.2023Въпроса ми е следния, имам задължение към ЕОС Матрикс от 2016 година имах наложен запор който вече ЧСИ то го е вдигнала а задължението ми стой в ЦКР мога ли да търся погасяване по давност в този изминал период от 7 годиниНаучи повече
-
Решение СГС 21.06.2024Здравейте, питането ми е дали това е това ли е естественият изход от това дело? ИЛ от 2011 г., удържана сума от заплата 370.00 лв. едва 08.2022 г. Имат ли давностен срок тези дела? Вашето дружество занимава ли се с такъв тип дела?Научи повече