За вземанията, присъдени със съдебно решение, се прилага общата 5-годишна давност, която започва да тече от момента на влизане в сила на решението. Кредиторът разполага с възможност да предприема действия за прекъсване на давността, като от всяко действие, прекъсващо давносттта, започва да тече нова 5-годишна такава. В случай че по изпълнителното дело са предприемани валидни действия - наложен е запор върху трудово възнагжрадение, например, това действие е прекъснало давността.
Изп.дело
16.07.2019
Вашият въпрос:
Здравейте,имам образувано изп.дело за неплатени разноски по дело за издръжка,има ли давност и каква е
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Изп.дело 26.05.2023Здравейте имам три изп.дела на един и същ взискател при ЧСИ извършвани са изп.действия само по едно дело,по другите няма извършвани изп.действия но взискателя и ЧСИ твърдят че двете дела са присъединени към другото дело.По делата няма...Научи повече
-
Вик 17.01.2022Здравейте!Имах призовка че дължа сума на ВИК.Платихме ги .Попълнихме възражението ,но не сме подписали.(без да погледнат ни приеха документите).След месец имам втора призовка ,че ни канят да се подпишем ,имаме срок 1 седмица,но съпруга ми трябва...Научи повече