На първо място, следва да имате предвид, че теоретично е възможно по изпълнителното дело да са извършвани изпълнителни действия, но Вие да не сте узнали за същите - например, да е наложен запор в банка, в която нямате открита сметка. В случай че по делото не са предприемани изпълнителни действия в продължение на 2 години, същото се прекратява по силата на закона, на основание чл.433, ал.1, т.8 от ГПК, като не е необходимо да има изричен акт на съдебния изпълнител. След прекратяване на изпълнителното дело по силата на закона, по същото не мога да се предприемат валидни изпълнителни действия и ако след прекратяването са наложени запори, респ. са удържани суми в резултат от наложени запори, длъжникът разполага с възможност да предяви иск срещу съдебния изпълнител за вреди, причинени от незаконосъобразно принудително изпълнение.
Изп.дело
14.05.2019
Вашият въпрос:
Здравейте,искам да попитам,имам издадена заповед за изп.от париба на 30.06'2015г на която не съм възразила нямаше кой да ме посъветва,на 9.08.2016 е образувано дело при чси ,през изминалите две години е нямало изп.действия,делото не е прекратено по силата на закона,през м.10,2018 г получих обаждане от кредит инкасо че през септември 2018 г са изкупили задължението от париба и сега те са новия кредитор,между временно през м.09.2018. Не бях си теглила инвалидна пенсия и следващия месец банката я превежда на чси.предоставих извлечение от банката което ми поиска чси но въпреки това тя не беше възтановена.какви възможности имам.как да постъпя ,ще се радвам на вашия отговор и се надявам заедно да постигнем резултат.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Давност и наследство на дълг след продажба на ипотекиран апартамент 31.01.2017Здравейте, интересува ме следния казус. Той направо ме плаши. Преди години сме купили апартамент поради къпища проблеми спираме да плащаме кредита. Сега банката иска да продаде апартамента чрез съдия изпълнител. Въпроса е , че съдия изпълнитела е...Научи повече
-
Задължение към теленор 24.04.2017Синът ми е осъден да заплати 1200 лева поради неплатена фактура към теленор която е около 200лева от преди 2или 3 години от тийнейджърска карта която има лимит от 30лева от което следва че след този лимит те трябва да спрат картата а не са го...Научи повече