За да Ви дадем становище дали има основание за заличаване на възбраната, е необходимо да проучим изпълнителното дело. Ако делото е прекратено по силата на закона (поради бездействие на взискателя повече от 2 години), възбраната следва да бъде заличена.От значение е и дали давността за задължението е изтекла, защото ако не е, кредиторът може да образува ново дело и да наложи нова възбрана върху имота. Предвид обстоятелството, че изпълнителното дело е от 2011г., е много вероятно същото да се е прекратило по силата на закона и задълженията на брат Ви да са се погасили по давност. Казуси като Вашия се отличават с висока степен на конкретика и за да Ви дадем становище, е необходимо да се запознаем с изпълнителното дело. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разполжоение!
Давност! Отпадане на възбрана върху имот!
28.02.2019
Вашият въпрос:
С брат ми се съсобственици на имот (жилище) по наследство. През 2009 г. с/у брат ми е заведено гражданско дело и на база това дело през 2011 г. ЧСИ образувало Изпълнителни дело. Чрез писмо ЧСИ ме уведомява, че пристъпва към принудително изпълнение по вземането на Кредитора. За целта има наложена възбрана на идеалната част от имота, собственост на брат ми. Сега аз искам да закупя дела на брат ми, но не знам дали още стои възбраната. Изтекла ли е по давност, т.е. паднала ли е възбраната в/у имота? Как мога да установя това?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 25.04.2013Здравейте г-н Вълев моля за вашия съвет и компетентно мнение.2010г сключих договор за 2 г с Глобул.След две неплатени сметки от сумата 20 лв ми спряха телефона и ми начислиха неустойка от 170 лв.Отговора им беше че съм нов клиент и имат право да...Научи повече
-
Моблини оператор А1 06.06.2024Имам задължение от 1947лв .14 ст.към М ТЕЛ ОТ 2018г.сегашното А1.въоросат ми е минала ли е давноста и защо от А1 него признават и него заличават от системите си.след като бях подал жалба да се приключи.какво да направя искам съвет.пращам ви копие...Научи повече