За да Ви дадем становище кога е предприето последното валидно изпълнително действие, е необходимо да проучим изпълнителното дело. След като се запознаем с изпълнителното дело, бихме могли да Ви дадем становище дали делото е прекратено поради бездействие на взискателя в продължение на повече от две години, респ. дали давността за задълженията Ви е изтекла. Следва да имате предвид, че ако делото е се е перемирало, но давността не е изтекла, кредиторът разполага с възможност да изтегли изпълнителния лист и да образува ново изпълнително дело, като предприетите по него действия ще прекъснат давността. За казуси като Вашия е по-добре специалист да прегледа делото, за да не се пропусне нещо. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Изтичане на давност
30.01.2019
Вашият въпрос:
Как мога да проверя кога за последно са предприемани действия от съдебен изпълнител - чл.433 (1) т.8 ГПК ?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Възражение срещу заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 от ГПК 14.10.2016Здравейте, имам ли някакъв шанс да заведа иск срещу ЧСИ/банка за производство по чл. 410 от ГПК, с което съм да заплая кредит (чрез запор) като солидарен длъжник. Не съм била уведомена ефективно, че въпросната банка има претенции и към мен....Научи повече
-
Гражданско дело 18.11.2017Здравейте имам заведено дело за сума,която дължах на мобилен оператор,която бе прехвърлена към друга фирма за изземане на дългове,която пък от своя страна е завела дело срещу мен.Което аз успорих,защото е с изтекла давност от 3г.,но вече съм...Научи повече