Щом е наложен запор върху трудовото Ви възнаграждение, срещу Вас е образувано изпълнително дело. При подобни казуси е от значение конкретиката, тъй като макар задължението Ви да е отпреди 10 години, е възможно кредиторът да е извършвал действия, с които е прекъсвал давността - във Вашия случай е образувано производство, в рамките на което е издаден изпълнителният лист, наложен е запор върху трудовото Ви възнаграждение. Предвид големия отрязък от време, е много вероятно давността да е изтекла, въпреки нейното прекъсване. За да Ви дадем становище, е необходимо да проучим изпълнителното дело, както и производство в съда, в рамките на което е издаден изпълнителният лист, след което ще можем да Ви кажем какви са възможните варианти за действие. Ако давността е изтекла, можем да предявим иск за установяване недължимост на претендираните суми поради погасяването им по давност. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Здравейте
15.01.2019
Вашият въпрос:
Здравейте имам задължение от преди 10 г и сега започнах работа и започнаха да ме тормозят и да ми запорират сметките
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Давност по изпълнително дело на "Топлофикация" 26.08.2012Здравейте,последното ми плащане към топлофикация беше през 2005г.През май 2009г. получих писмо че сам осадена за сумата от 2200лева.Със съдия изпълнителя се договорихме за разсрочено плащане.Плащах известно време и след като останах без работа...Научи повече
-
Поръчичелство по кредит 28.03.2015На 15.02.2007 г. станах единствен поръчител на кредит в размер на 15 хил. лв.Нямам представа дали и доколко кредита е обслужван, нямам връзка с кредитополучателя. На 29.10.2013 г. получих писмо от "ЕОС Матрикс ООД" на домашния си...Научи повече