За задълженията за главница по договор за кредит се прилага общата 5-годишна давност, Давността за всяка вноска започва да тече от датата, на която същата е следвало да бъде заплатена. Възможно е кредиторът да е извършвал действия,с които да е прекъсвал давността. От всяко прекъсване на давността започва да тече нов такава. С оглег големия времеви отрязък, е много вероятно задължението Ви да е погасено по давност. Тъй като обаче казуси като Вашия се отличават с висока степен на конкретика, за да Ви дадем становище дали задължението Ви е погасено по давност, респ. какви са вариантите Ви за защита, е необходимо да проучим изпълнителното дело. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Задължение с изтекла давност
25.10.2018
Вашият въпрос:
Здравейте, получихме съобщение за образувано дело. Е това съобщение пише, че ме осъждат да заплатя на кредитора ЕОС МАТРИКС представляваща главницата по договор за издаване на кредитна карта Еуеолаин от 2003 година. Сключен между длъжника и Бългериан Рирейл Сървис, вземането по който е прехвърлено на Юробанк България с договор за цесия от 2005 година, който от своя страна е прехвърлил вземането на заявителя с договор за цесия от 2016г.ведно със законна лихва за периода 2003-2005г. Въпроса ми е има ли как да обжалва е за изтекла давност, тъй като задължението е от 2003 година реално И то беше изплатени, но за съжаление не можем да намерим документ тъй, като са минали 15 години. Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Давност ( изтичане на давност) 01.06.2017Здравейте, имам следния въпрос, за отговорът на който Ви благодаря предварително.През 2008 семейната ми фирма тегли ипотечен кредит от банка като заложих семейния си апартамент за целта.Също така трябваше да се подяиша и като физическо лице -...Научи повече
-
Запор на сметка 13.02.2022Здравейте! Имам запорирана сметка, която смятам да закрия. Ще започвам обаче работа за която ми искат банкова сметка. Имам уговорка със ЧСИ-то, което ми е направило запита да внасям доброволно вноски. Ще ми запорират ли и нивата сметка, която...Научи повече