За задълженията за главница по договор за кредит се прилага общата 5-годишна давност, Давността за всяка вноска започва да тече от датата, на която същата е следвало да бъде заплатена. Възможно е кредиторът да е извършвал действия,с които да е прекъсвал давността. От всяко прекъсване на давността започва да тече нов такава. С оглег големия времеви отрязък, е много вероятно задължението Ви да е погасено по давност. Тъй като обаче казуси като Вашия се отличават с висока степен на конкретика, за да Ви дадем становище дали задължението Ви е погасено по давност, респ. какви са вариантите Ви за защита, е необходимо да проучим изпълнителното дело. Кантората ни е специализирана в представителство по казуси като Вашия и ако желаете да ни ангажирате, сме на разположение!
Задължение с изтекла давност
25.10.2018
Вашият въпрос:
Здравейте, получихме съобщение за образувано дело. Е това съобщение пише, че ме осъждат да заплатя на кредитора ЕОС МАТРИКС представляваща главницата по договор за издаване на кредитна карта Еуеолаин от 2003 година. Сключен между длъжника и Бългериан Рирейл Сървис, вземането по който е прехвърлено на Юробанк България с договор за цесия от 2005 година, който от своя страна е прехвърлил вземането на заявителя с договор за цесия от 2016г.ведно със законна лихва за периода 2003-2005г. Въпроса ми е има ли как да обжалва е за изтекла давност, тъй като задължението е от 2003 година реално И то беше изплатени, но за съжаление не можем да намерим документ тъй, като са минали 15 години. Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Фирма за събиране на вземания заплашва със съд 14.10.2012Здравейте, имам запитване към Вас. Ще съм благодарна на отговор. Въпросът ми е: за задължение към мобилен оператор от 2005г и натрупани лихви в последствие на стойност 350лв - фирма събираща задължения твърди, че погасителната давност е 10г.- но...Научи повече
-
Дълг към Мобилен оператор 07.03.2018Здравейте днес ми званяха от Теленор за дължима сума от мен 567 лева която е вече от две дори може би три години заплашиха ме че ако не внеса половината сума до три дневен срок ще бъе овидомен Съдия изпълнител та въпроса ми е могат ли да го...Научи повече