Трудовият договор се прекратява само писмено, съгласно чл. 335 от КТ. Ако работодателят ви е отправял само устни заплахи, то тогава трудовото ви правоотношение не е прекратено, поради което следва да се явявате на работа. Ако не бъдете допуснати до работа, имате право на обезщетение, което да Ви компенсира както ако бяхте работили. Съветваме Ви да се обърнете към специалист по случая, а ако желаете можем да се ангажираме с казуса.
Дисциплинарно уволнение
27.08.2017
Вашият въпрос:
Здравейте бих искала да попитам : аз и приятелят ми работехме заедно в едно заведение , като в началото всичко беше наред до момента в който шефката ни не се напи и ни махна от работа от днес за утре... Правеше скандали като се напиеше, заплаши ме че ще ни уволни мен и него дисциплинарно... Бих искала да знам дали мога да подам жалба в съда затова че ме заплашва... Забравих да Ви кажа че ме заплашваше като ми пишеше съобщения по телефона и то в пияно състояние... Искам да знам какви са моите и неговите права за този проблем?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Чл. 71 ал. 1 04.10.2021Здравейте отново. Имам и още няколко запитвания. Длъжна ли съм да използвам месец предизвестие, ако нямам навършени 6 месеца въе съответната фирма, тоест мога ли от днес за утре да си тръгна, ако все още съм в изпитателен срок от 6 месеца. И...Научи повече
-
прекратяване на договор със срок до завръщане на титуляра 14.03.2025Здравейте, въпросът ми е следния: Имам сключен трудов договор със срок "до завръщане на титуляра". Титуляра вече е е на работа считано от 17.01.2025г. след отпуск по майчинство. Аз все още съм на работа и нямам нито предизвестие нито...Научи повече