Трудовият договор не може да се прекрати с SMS. Следва да получите заповед. Може да претендирате извънреден труд. Следва да зададете конкретен въпрос, за да можем да Ви отговорим.
Изгонен с SMS служител
07.08.2015
Вашият въпрос:
Здравейте.От 4 месеца работя в една фирма за дрехи втора употреба.Сменях по 2 автобуса, за да ходя на работа,ходих с 1/2 час по-рано и си тръгвах по 1,1и1/2 по-кусно.Нямахме съблекални и битовка за почивка.Ние си вдигахме чувалите с дрехи и ги сортирахме без маски и ръкавици (ако не си купим)и т.н.И в крайна сметка вчера в 23;00 часа ми изпращат SMS, че от утре вече не съм на работа.Моля да ме посъветвате какви права имам и как да постъпя занапред.Благодаря.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Напускане по чл.327 ал.1 т.2 10.09.2025Здравейте, обмислям напускане по чл. 327 ал.1 т.2 поради ежемесечно забавяне на заплатата посочена в ТД. Ситуацията при мен е следната - управител на фирмата се води "съпригата" / нямат брак /, която не съм и виждала очите, а мъжът и я...Научи повече
-
Как се приемат документи, връчени от работодателя? 04.06.2012Здравейте! В майчински съм до навършване на 2 год. След това смятах да се върна на работа като използвам първо натрупания си платен отпуск, но вчера разбрах за предстоящо закриване на подразделението на фирмата ни в нашия град. На безсрочен труд...Научи повече