Може да се позовете на изтекла погасителна давност за голяма част от задължението - по-стари от 3 години от настоящия момент и да искате партидата да бъде върната в обратното си положение. За по-подробен отговор ще ни е необходимо да се запознаем с документите по казуса Ви.
Сметки на наемател
24.12.2014
Вашият въпрос:
Моля за съдействие.В общо помещение на етажната собственост през далечната 2004 година започва работа фирма за шивашки услуги.Отворена е партида за промишлен трифазен ток.Фирмата напуска 2007 г като не закрива партидата си.През 2011г 07м влиза в сила закон за такса мощност за този ток.В този момент помещението се използва като склад от живуща в блока.ЕВН започва да начислява таксата в размер на 15 лв всеки месец без дауведоми някой от блока.Начислените такси до момента са 700 лв и продължават.От кадастър и архитектура взех скица от която е видно че помещението е със статут-склад!Приложих ги към възражение с искане да се спре начисляването на таксата(токът е прекъснат 2012г и няма консумация от началото на 2007г.Какво да направя?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Тригодишна давност за задължения за мобилни услуги 12.05.2016Здравейте имам въпрос, имам задължение към Мтел от преди 9год. и сега получавам писмо от Финанс Про Кредит че ще ме съдят за просрочено задължение към Мтел искам да попитам възможно ли е след толкова години не губи ли давност,задължението ми е 82...Научи повече
-
Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 21.11.2012Здравейте , Моля да ми помогнете. Преди няколко дни получих обаждане по мобилния ми телефон от фирма Кредит експрес , която ми каза че понеже съм била имала задължения към Авон през 2007 година на стойност 100 лв + 20 лв за фирмата събирач , и...Научи повече