Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД
13.10.2013
Вашият въпрос:
Здравейте, имах кредит към Джет Кредит от 2007. Тъй като не е бил погасен, срещу мен е било образувано дело през 2010 г,, при което съдът се е разпоредил да заплатя сумата заедно със съответните лихви и съдебни разноски. От моя страна не беше постъпило никакво плащане до лятото на 2011 г., когато над заплатата ми беше наложен запор и в продъжение на два месеца удържаха от заплатата ми (след това трудовият ми договор беше прекъснат). Оттогава досега съм работила три пъти на трудов договор (сезонно), но повече удръжки не са ми правени. Не знам защо не са ми налагали отново запор? Въпросите ми са следните: Добре ли е да оставя нещата така и да се надявам на давностен срок или това е безсмислено? Може ли чрез Вашата кантора да се провери размера на натрупаното задължение и има ли начин и смисъл да се оспорва заповедта, която съдът е издал за изпълнение на паричното задължение? Тъй като лихвите са огромни - законни ли са, има ли някакъв законен праг на лихвите, нарушаването на който може да бъде оспорвано? Отскоро съм омъжена, може ли да бъде наложен запор на сметка, която е на името на съпруга ми? Благодаря Ви предварително!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Задължение сг груп 10.02.2018Здравейте,притесняват ме от сг груп за стари сметки към виваком от преди над 5 години.обадиха ми се че щели да ме сэдат ро някакъв 410 чл.и да платя незабавно.какво да правя..законно ли е да притежават личните ми данниНаучи повече
-
Как да платим дължимите задължения към Топлофикация без плащанията да бъдат разпределени към вече погасените по давност? 20.11.2011Имам натрупана сметка за парно, която искам да платя без обаче да плащам сметките които са от повече от три години / това са 8 месеца/ как точно да постъпя за да стане това? Благодаря Ви!Научи повече