Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД
26.06.2013
Вашият въпрос:
Здравейте.На 26.06.2013г. получих на адреса си писмо от Кредитекспрес на името на майка ми,която е на 77 г.В него пише,че на 11.05.2012г.Ейвън е прехвърлил вземания,дължими от майка ми,без да се уточнява от кога са тези вземания.Обадих се на посочения телефон и попитах за какво става въпрос.Служителката ми отговори,че задължението е от 2003г.на стойност 35 лв.и попита кога в кратък срок ще мога да платя.Казах,че на знам кога и дали ще плащам,а се обаждам да видя за какво иде реч.Тя ми отговори,че пак ще се чуем,за да уточним плащането.Трабва ли да предприемам нещо?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 13.05.2012Искам да Ви благодаря за бързия и компетентен отговор г-н Вълев. Искам само да уточня, че съм си сменила личната карта през 2006г., защото се разведох и смених фамилното си име и се върнах в родния ми град, който не е Пловдив. До колкото разбрах...Научи повече
-
Погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 01.07.2013Благодаря за отговора, там пише "на основание чл.508, ал 3 от ГПК, ако не оспорвате задължението " и другото което ми прави впечетление, че делото е от 2011 година, а запорното съобщение го получавам на 28-06-2013, това възможно ли е ?...Научи повече