Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД
29.05.2013
Вашият въпрос:
Привет много се радвам че открих вашия сайт имам следното питане: Имам не изплатен кредит които е от около 2006-та в размер на 524 лв. Не съм имал възможност да го плащам и не съм го платил. Сега искам да погася това задължение като имам възможност. Имам запорно на заплатата от съдя изпълнител с дата 01.7.2009 главницата е 524 лв. стъпило в сила 30.04.2012. Със всичките такси и разноски искат да платя 1,256.13 лв. +/- 50 лв. Какво мога да направя за да облекча сумата има ли давност или не ? Какво бихте ме посъветвали. Благодаря предварително.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Може ли да се прекъсне давност с писмо? 14.07.2012Благодаря за отговора,моля за още един,има ли ред или процедура по която може да се разбере дали е имало други писма?. Със съпругата ми не помним да сме получавали други писма? Бихме искали да разберем,а от БТК не можаха да ми отговорят,поне по...Научи повече
-
Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД 19.01.2015Здравейте. Преди няколко дни ми се обадиха от Сг груп относно мое задължение което съм имал от 2008 г.До този момент не съм търсен от Виваком въпреки, че знам че нямам сметка, която не съм платил.Знам че срока за давност е 3 години, а в моя...Научи повече