Не можем да Ви дадем съвет, без да сме се запознали с документите по делото. Вземанията към банките се погасяват с пет годишна погасителна давност главницата и 3 годишна погасителна давност за лихвите. Трябва да се види кои задължения биха отпаднали при едно възражение и разноските по делото оправдават ли очаквания резултат.
Прилагане на погасителна давност по чл. 110 и следващите от ЗЗД
27.03.2013
Вашият въпрос:
Здравейте, Получих на 26.03.2013 г от ЧСИ покана за доброволно плащане и книжа по ИД за дълг по кредит от 2006 година. Има ли смисъл да подам възражение по давност и къде да го подам при съдия изпълнителя или в районния съд където се е гледало делото. Да уточня - делото се е гледало в Бургас, а книжата ми бяха дадени в София, където живея в момента.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Стари задължения към Глобул 20.01.2017Благодаря за отговора,но имам един последен въпрос тъй като получих ново обаждане и казах на въпросния господин за изтеклата давност,защото задължението е от 2012 г.,но той ми отговори,че след като съм платила 2014 г.давността започва да тече...Научи повече
-
Кредит към ДСК на починал родител 09.08.2023Бих искала да получа правна консултация по голям кредит 12 000 лв изтеглен от баща ми от Банка ДСК само срещу пенсия от 500 лв. Мисля, че кредитът е отпуснат неправомерно, но опитите да получа информация от клона на банката остават безрезултатни....Научи повече