Не, не можете, не и без последствия и/или риск от иск за вреди за злоупотреба с право.
Напускане на работа по чл 327 ал 6 от КТ.
16.06.2026
Вашият въпрос:
Записвам Бакалавърска степен тази година, кандидатстването и записването се случва през лятото(юли) но обучението ми е редовно и започва октомври. Мога ли да напусна без предизвестие след като съм приет и съм се записал, но преди октомври.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Кой момент се гледа при прекратяване на трудовия договор поради неплащане на работни заплати? 02.06.2015Здравейте, Днес си пуснах заявление по чл. 327 т.2 - за неизплатени работни заплати. До края на деня, ако ми преведат заплатите, то ще бъде ли актуално или трябва да си изработя предизвестието, както е по труд. ми договор и какво ще стане с...Научи повече
-
Трудова злополука 16.04.2020Добър ден, имам въпрос. Съпругът ми почина по време на работа, работи като шофьор във фирма за лекарства. От фирмата са уведомили НОИ, за станала трудова злополука. Има и застраховка от работата. Въпросът ми е какво мога да направя аз като негов...Научи повече