При положение, че постъпвате на работа вече следвайки, не можете да продължите обучението си по смисъла на цитираната от Вас разпоредба, тъй като то не е прекъсвано /освен ако не сте прекъснал или има други данни, които нямаме/. Правоотношението може да бъде прекратено на това основание, но има шанс да отговаряте за вреди и/или да дължите обезщетение.
Въпрос относно чл. 327 ал.1 т.6
18.12.2024
Вашият въпрос:
Здравейте! Студент съм 4 курс и започнах работа преди 2 месеца, но искам да напусна, тъй като работата не ми допада, а не знам шефът дали ще се съгласи по взаимно съгласие. Когато започне последният семестър имам ли право да напусна по този член без предизвестие и също така да попитам след напускане чрез този член, кога пак мога да започна работа в друга фирма, тъй като нямам проблем с образованието, а с работата в самата фирма ?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Задържане на трудова книжка от работодател след приклмчване на трудовия договор 06.08.2025Здравейте, приключих трудовия си договор със фирма на 26 юли, към днешна дата все още не съм получила трудовата си книжка, поради което немога да започна друга работа, свързвам се със управителя на фирмата отговорът е, че не им е върната от...Научи повече
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл. 327, ал. 1 т. 2 от КТ 21.09.2013Много Ви благодаря за полезните съвети. Реших да действам директно. Пуснах си платен годишен отпуск (3 дена) и още на първия ден от подаването на отпуската отидох до офиса и си подадох писмено заявление по чл. 327,ал.1,т.2. Работодателя...Научи повече