Погасителна давност не е изтекла за главницата, тя е 5-годишна, но е възможно определен обем лихви да са погасени по давност, тъй като тя е 3-годишна за лихвите. Съветваме Ви да ни изпратите договора за кредит, за да можем да Ви дадем консултация дали дължите всичко по него, тъй като има възможност да спестите разходи - както за изтеклата давност за лихвите, така и за евентуално клаузи, които изцяло да парират претенции за лихви, такси и разноски.
Договор за кредит
11.09.2023
Вашият въпрос:
Здравейте, имам договор за кредит от м.08.2018 г. със срок за плащане м.07.2019 г. Към настоящия момент мога ли да се позова на изтекла давност-знам само, че кредита е прехвърлен на колекторска фирма, няма издадена заповед за изпълнение или изпълнителен лист. Благодаря предварително!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Запитване за дълг с неясен произход 27.02.2019Добър ден. От един месец един мъж ми звъни и се представя за адвокат. Господина твърди че имам задължения кам Теленор в размер на 73лв. Господина ми каза че ще ми изпрати смс от кратък номер накойто ще изпрати банкова сметка да си преведа дълга....Научи повече
-
Дали изтегленият от мен заем е погасен по давност? 21.09.2013Здравейте преди 7-8 г теглих заем и го плащах до 2008 г .5 г не съм плащала.дали е загубил давност и ако е какво трябва да се направиНаучи повече