Можете да поделите наследството доброволно, което става пред нотариус. За изготвяне на такъв договор е добре да се консултирате с адвокат. Ако няма съгласие, да си разделите имуществото доброволно, може да се предяви иск пред съда за делба, което става с искова молба, която се депозира в съда. Най-добрият Ви вариант е доброволната делба, тъй като е най-евтино и бързо, ако разбира се всички страни са съгласни по какъв начин да се раздели имуществото. Ако няма съгласие, друг вариант извън съдебната делба нямате.
Наследство по опис- какво се случва след изтичане на срока от 5 години?
03.11.2021
Вашият въпрос:
След смъртта на съпруга ми приех наследство по опис/ наследници също са и три деца, двете родени от брака ни и едно от предишен брак на съпруга ми/. Това се случи преди 9 години. Двете деца са все още непълнолетни/ от съвместния ни брак/, а дъщерята от предходния брак е вече пълнолетна. Сега бихме искали да се направи подялба на наследството. Какво е необходимо да се предприеме и какъв е редът на действие? Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Възстановяване правото на собственост на земи. 01.04.2025Здравейте, Имам следния въпрос.През 2003 г. ,с Решение на Общинска служба по земеделие, гр. Плевен, ни беше възстановено правото на собственост в реални граници на 1,090 дка земя, от общо 5, 090 дка.Останалите 3, 442 дка са застроена площ.За...Научи повече
-
СИО 23.02.2017Съпругът ми си ипотекира имотите ,които са СИО,за което аз не бях съгласна,но той ме принуди да се разпиша,че съм съгласна да ги ипотекира.В момента не може да ги погася,непосилни са за него вноските.Ние не живеем добре и не сме заедно.На мен...Научи повече