Зависи от броя и реда на наследниците, както и кога настъпва смъртта на всеки от наследодателите, имат ли съпрузи и тн. Вероятно къщата е била в един момент 50/50 между баща Ви и леля Ви след смъртта на последния им родител. След това, който и от двамата да почине е оставил само дела си съответно на своите наследници. Всеки има право да ползва имота, съобразно дела си, а ако един оспорва правата на другите - можете да искате обезщетение, както и евентуално делба, за да се избегнат спорове в бъдеще. Ако желаете, можете да се обърнете към нас, за да Ви съдействаме.
Дял на къща между брат и сестра
19.09.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, искам да попитам така като баба ми е починала и дядо ми и са оставили наследствена къща на баща ми и леля ми, леля ми не иска да ни дава ключове за къщата и си я ползва цялата.Въпросът ми е така като баща ми има две деца (аз) и сестра ми, леля ми има само син и няма брак, къщата на равно ли се дели между тях или единия взема по-голяма част от къщата, който е с повече наследници? Благодаря
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Във връзка с гражданско дела №20241630102536 от 12,03,2025г. районен съд Монтана ,отхвърли искането за въстановяване на имот 24.03.2025Имота е отчужден за постояване на училище в Монтана 1972г, но не е изплатено обещетение и през 1999 год пземлена комисия при община Монтана издава Решение № 25Г/20,04,1999г влязло в сила да се въстанови имота в реални граници включително в...Научи повече
-
Наследство на дълг 18.12.2019Здравейте, Получих покана за доброволно изпълнение в 14 дневен срок. Който е много кратък поради много почивни дни и поради това, че наследодателя е в друг град. От ЧСИ ми казаха да напиша уведомително писмо за това какво съм предприела и че срока...Научи повече