Правото да се раздели един имот, тоест да се заведе дело за делба не се погасява по давност. В тази връзка, във всеки един момент те могат да поискат от съда подялба на имота. Съветът ни е да се срещнете с тях и да пристъпите към доброволна делба. Може да се наеме независим оценител, който да извърши оценка на имота, за да се разберете колко е пазарната му цена, ако има спор за това. След това, отива се при нотариус, който изповядва сделката. По този начин се спестяват най-много разходи и време, за разлика от съдебната делба, която е времеемка, скъпа и ненужна, доколкото страните могат да се спогодят.
Делба
18.07.2021
Вашият въпрос:
Здравейте мъжът ми и аз живеем в наследствен апартамент. Мъжът ми дели това жилище с двете си сестри който, искат да им надплатим часта.Едната не живее в България а друга е тука, която не живе е тука не е дала ена стотинка за този апартамент. Ние гледах ме до последно свекърва ми. Интересува ме могат ли да ни принудят да им надплатим по някакъв начин и мъжът ми като мъж може да разполага с апартамента. Благодаря много.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Сделка преди възбраната от чси 03.04.2022Здравейте и много Благодаря за Вашата помощ към нас.Въпроса ми е,може ли длъжник,който в момента няма заведено изпълнително Дело от чси да се разпореди с наследен имот?Четох,че преди да бъде наложена възбрана ,имота ми не е с тежест и мога да се...Научи повече
-
Кои е наследник 13.02.2022Здравейте искам да попитам кои остава наследник при починал брат и сестра като сестрами има двама сина.Научи повече