Недвижимите имоти, придобити по време на брака по наследство, не стават част от СИО, а са лична собственост. В случай, че съпругът Ви почине Вие и децата Ви наследявате имота при равни части, тоест по 1/3 всеки.
наследяване на жилище при смърт на съпруга
20.04.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, със съпруга ми имаме брак от 1993 г. От брака имаме две деца родени 1994 и 1998 г. Родителите му починаха съответно през 2007 и 2009 година. Ние живеем в жилището, което те ни оставиха. Изцяло ли това жилище е негово или аз също имам право на наследство. Освен това, ако нещо се случи със съпруга ми какви части унаследяваме аз и децата. Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Разпределяне на наследство 08.07.2019Здравейте, питането ми е следното: Баща ми почина миналата година, като по закон аз и брат ми сме преки наследници. Ние сме единствените му деца, като майка ми и тя е починала и той няма друг брак и се води вдовец. Аз имам син , а брат ми има...Научи повече
-
Делба 28.09.2018Здравейте, какво се случва, ако по време на Съдебна делба на неипотекиран Апартамент, ЧСИ продаде на Публична продан 1/2 от имота за задължения към Банка на единия съсобственик? Делото прекратява ли се или трябва да продължи с новия собственик на...Научи повече