Когато е починал баща Ви, той се наследява от Вас, брат Ви и майка Ви по равни части. След като е починал брат Ви, след като няма деца и съпруга, то негов наследник е само майка Ви.
Наследяване при смърт на брат/сестра
15.04.2021
Вашият въпрос:
Баща ми почина преди 3 години и 6 м. Брат ми също почина преди 4 дни Майка ми е жива .От баща ми не съм получила НИЩО , защото нито съм се интересувала , нито ми е било до това ! Но преди няколко дни и брат ми почина ! Аз наследник ли съм на брат ми или само майка ми ? Брат ми не е женен и няма деца ! Аз имам две деца !
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Наследяване на починал наш братовчед на земеделска земя върната по реституция 18.03.2025Съсобственици сме на равни идеални части земеделска земя. Получена е по реституция от нашия дядо , който е починал и е оставил седем деца, оставили наследници. Починалият ни роднина не е оставил съпруга и деца. Наследниците сме ние негови...Научи повече
-
освобождаване на наследник от изплащане на дългове на лице, работило в чужбина 10.04.2025Здравейте! Брат ми почина на 14.08.2020 г. Родителите ми са единствени негови наследници (няма деца, съпруга). Той нямаше имоти. Банковите му сметки ги закрихме, а кредитите му (в България) ги уредихме. От задължителния пенсионен фонд в България...Научи повече