Ако доходът Ви е под размера на минималната работна заплата за страната, същият е несеквестируем, поради което дори и срещу Вас да бъде образумано изпълнително дело, то реално няма да може да се пристъпи към принудително изпълнение. По отношение на недвижимия имот, който имате, не Ви съветваме да го дарявате на наследниците си, тъй като кредиторът Ви може да предяви т.нар. павлов иск и да развали сделката, след което да се удовлетвори от продажба на недвижимия имот. Ако искате да се разпорадите с имотите си в полза на наследниците Ви, бихме Ви препоръчали да помислите за прехвърляне на имота срещу задължение за издръжка и гледане като запазите позижнено правото Ви за ползване.
Оспорена сума по изп. дело
08.04.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, Като взискател по изп. дело от 2000г към физ. лице. успях да си върна преди 3 г. около 5 хил. лв като част от дълга. Длъжникът ме осъди през 2019 г. пред СРС, че съм събрал сумата след прекратено изп. дело по давност. Обжалвах пред СГС, но очаквам да потвърдят решението на СРС. Аз съм пенсионер с пенсия под мин. раб. заплата. Нямам банкови сметки, но имам недвижими имоти. Ако ги даря на наследниците си 'длъжникът' ми може да оспорва даренията. Възможно е той сега да заведе изп. дело срещу мен. Какво може да се направи ?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
софийска вода 01.04.2019какъв е срока за погасяване по давност ,имам заведено делоНаучи повече
-
Значение на уведомяването на длъжника с оглед пораждане действието на договора за цесия 13.03.2012Здравейте, в началото на 2007 год. получих от Рийдърс предложения за закупуване на книги. По мои спомени не съм подписвал някакъв договор с тях, а когато пристигна първата книга в пощата платих първата вноска и я получих. Това се повтаря с още 3...Научи повече