Към настоящия момент с баща Ви сте съсобственици на имота. Ако той не желае да се разберете доброволно, можете да предявите иск за делба. Следва да знаете, че ако имотът не може да бъде разделен на реални част и за двамата съделители, същият ще бъде изнесен на публична продан, като и двамата ще получите по 1/2 от сумата, за която същият е продаден. В този случай ще можете да изкупите имота на публичната продан. Това е единственият вариант за прекратяване на съсобствеността, щом баща Ви не желае да уредите върпоса извънсъдебно.
Подялба на имот (апартамент)
17.09.2018
Вашият въпрос:
Майка ми почина и аз съм единствения наследник,само че апартамента се води на майка ми и баща ми те са разведени. Баща ми има друго семейство и дете с жената нямат брак. Приживе майка ми му плащаше наем . Сега обаче аз искам да си разделим собствеността а той не иска аз има дете и съм самотна майка нямам друг имот за момента живея и работя в Германия каква е възможността това да се случи с минимално заплащане от моя страна
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
конституиране като наследник от ЧСИ заради кредит и без да е получено уведомление за това 19.11.2018Получих съобщение от ЧСИ, че съм конституиран като наследник и трябва да платя дълговете на племеника ми. Той има брат, баща и майка, които тайно от мен са се отказали от наследство. Аз съм получил само едно съобщение за дело в съда, от което не...Научи повече
-
Дял на къща между брат и сестра 19.09.2021Здравейте, искам да попитам така като баба ми е починала и дядо ми и са оставили наследствена къща на баща ми и леля ми, леля ми не иска да ни дава ключове за къщата и си я ползва цялата.Въпросът ми е така като баща ми има две деца (аз) и сестра...Научи повече