Ако наследници на баща Ви сте само Вие и втората му жена, то дела от наследството на всеки от Вас е по 1/2. Щом имотът е бил придобит по време на брака им, в режим на съпружеска имуществена общност, със смъртта му същата се е прекратила и всеки о т тях (баща Ви и сърпугата му) имат по 1/2 ид.ч. от имота. В наследствената му маса влиза само тази 1/2 от имота, следователно за Вас остава 1/4 ид.ч. и за съпругата му, или от този имот съпругата му има 3/4 ид.ч., а Вие - 1/4 ид.ч.
делба на собственост
29.11.2017
Вашият въпрос:
Здравейте! Опитвам се да разбера, какъв е дялът ми от имота на починалият ми баща. Недвижимият му имот е придобит по време на вторият му брак. Явава се съвместно придобито имущество с жена му. С Уважение, Адриан
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Дела към длъжник на починало лице 20.09.2021Добър ден,обръщам се към вас,защото съм в безисходица,става въпрос за баща ми,който почина преди месец и половина и ние със сестра ми сме му наследници,оказа се че той не си е плащал никакви битови сметки.От топлофикация е даден на чси,а ток няма...Научи повече
-
Прехвърляне на имот 01.10.2024Здравейте! Интересува ме, може ли да се прехвърли имот от майка ми към мен, при положение ,че тя е с деменция. Имам брат,който не съм виждала и чувала от 22 години. За майка ми се грижа само аз. Опасявам се,че той би могъл в някакъв момент да...Научи повече