При подбора по-квалифициран е работникът или служителят, който има по-висока квалификаци, която е необходима за длъжността, която заема. Когато сте по-високо квафилициран (както е в конкретния случай), това е от значение за подбора, само ако квалификацията Ви може да се използва в работата Ви.
подбор по чл.329 кт
31.07.2017
Вашият въпрос:
При потбора предимство ли е ,че аз съм с висше образование, а останалите служители - не?Длъжноста не изисква такова.Въпреки че съм взет последен на работа.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Възможност за напускане 25.05.2019Здравейте, зам. гл. счетоводител съм във фирма, в която гл. счетоводител напуска. Няма да бъде назначен за момента такъв. От каква защита мога да се възползвам : - едностранно работодателя може ли да ми наложи да изпълнявам длъжността гл....Научи повече
-
Прекратяване на ТД поради неплащане по чл.327 ал.1 т.2 от КТ 24.03.2025Здравейте!Имам трудов стаж в предприятието над 30 години. Поради финансови проблеми плащането на РЗ ми е забавено с 1 месец, както и осигуровките. Имам основание за прекратяване на ТД по чл.327 ал.1 т.2 от КТ . Ако управителя е в болнични: 1.При...Научи повече