Можете да претендирате заплащане на застрахователното обезщетение пред съд, стига да имате необходимите документи за това по застраховката. Застрахователите имат практиката да отказват щети с подобни абсурдни аргументи и доколкото става въпрос за нов договор, по който няма плащане, ако е спазена процедурата и е налице покрит застрахователен риск, може да се търси плащане пред съд. Ако желаете можете да ни ангажирате със случая на телефоните на кантората.
Заснемане на МПС при действието на застраховка "Каско"
20.09.2015
Вашият въпрос:
Здравейте, имаме следният казус. По сключена застраховка каско на лек автомобил имам настъпило събитие с щета. Застрахователят отказва дори да заведе щетата с мотива, че по такава щета е изплатено обезщетение през...2013 година, която е изтекла и след това автомобилът не е заснет. Искът от мен за завеждане на щета е по полица сключена 2014, по която нямам заведен протокол по неизправности на автомобила. Смятам, че говорим за два отделни договора. Къде мога да си търся правата - по съдебен ред? Благодаря!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Отказ за изплащане на заведена щета 08.11.2017Здравейте, заведох 14 щети наведнъж, като при завеждането предоставих пълен набор документи. След известне период получих писмо от Застрахователя, че отказ изплащането на обезщетението,тъй като съгласно Общите условия не съм предоставила официален...Научи повече
-
Какво бих могла да направя при некачествено извършено остраняване на щета? 01.01.2000Здравейте! Имам пълно КАСКО в ДЗИ. Колата ми беше боядисана в техен доверен сервиз. Подписала съм приемо-предавателен протокол. Боята започна да се лющи, подува на места и др., очевидно е некачествено боядисана. Направен е оглед в ДЗИ, на който аз...Научи повече