Не може да се отнеме наследството по някаква опростена процедура. След като сте наследили въпросното лице, то неговите права и задължения стават част от Вашите права и задължения и съответно се ползвате от всички възражения като длъжник, от които се е ползвала и майка Ви. В случай че още не сте приел наследството Ви съветваме да сторите това под опис като така ще отговаряте за дълговете на Вашия наследодател само до размера на наследствената маса.
Наследяване на дълг по изпълнително дело
18.01.2014
Вашият въпрос:
Здравейте,преди 2 дни полyчих отново обаждане от съдия изпълнител за задължение от преди 5 че и повече години.Та въпроса ми е това е на името на майка ми без да е получено писмо за дело дo момента,само че има наследствени имоти c още 2 души.Mоже ли без да се описва имуществото от съдия изпълнител да се премине директно към наследството и да и се отнеме ? И за да има дело задължително трябва да се получи документ/призовка като чак след това може да се поиска да отпадне по давност ? Предварително благодаря !
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Задължения към Райфайзен 12.07.2012Здравейте, моят казус е следният, имам задължения по кредитна карта към Райфайзен банк, с надвишен лимит, след като спрях да погасявам задълженията си защото нямах възможност, минаха повече от 3 години и никои не ми е търсил тези задължения от...Научи повече
-
Изпълнителен лист СПЕШНО!!! 23.07.2022Здравейте, през 2011 г. са издадени два изпълнителни листа по две гр.дела с взискател БНП ПАРИБА. Следва заповед за изпълнение на пар.обещетение и две изпълнителни дела ......../2011г към един ЧСИ. През 2018 г.при работодателят ми постъпи...Научи повече