Краткият отговор на въпроса Ви е да, при тези факти, по всяка вероятност ще загубите делото. Насочваме вниманието към особените мнения, които са кратък ориентир за това как да съдите държавата пред ЕСПЧ в случай, че загубите и това се дължи на "несправедлив" процес по смисъла на Конвенцията.
Давност по кредити
03.04.2023
Вашият въпрос:
С новото ТР на ВКС от 30.03.2023 г. реши: "Погасителната давност не тече докато трае изпълнителният процес относно вземането по изпълнителни дела, образувани до приемането на 26.06.2015 г. на Тълкувателно решение № 2/26.06.2015 г. по т.д. № 2/2013 г., ОСГТК, ВКС.". Означава ли това, че длъжници с висящи дела, образувани до приемането на 26.06.2015, ще останат ВЕЧНИ? Моето изпълнително дело е от 2013 г., последното извършено изпълнително действие е от 2014 г. Подадох искова молба по чл. 439 ГПК вр. с чл. 124, ал.1 ГПК, имам образувано дело и чакам отговор от ответника и насрочване на заседание. Загубих ли делото с това тълкувание на ВКС?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Запор за необслужвани кредит 12.08.2017Здравейте, Имам кредит към банка,който след загуба на работа не можех да обслужвам. Бях осъдена да изплатя сумата с лихви и други разходи по делото. От три години ми е запорирана заплатата и всеки месец редовно ми отдържат половината от трудовото...Научи повече
-
Давност за сметки за интернет ADSL 27.06.2012Здравейте!Днес пред вратата на дома ни намерих писмо от СГ Груп.След като го прочетох разбрах че става въпрос за БТК с което м.VІІ.2006 г.бяхме сключеле договор за интернет ADSL.Ползвахме услугата близо година,плащах сметки във "каса без...Научи повече