Съжаляваме за загубата Ви. За да Ви дадем отговор трябва да се запознаем с условията на полицата, както и с данните за осигуряването на майка Ви. Ако тя е била на трудов договор в аптека, която макар да е притежавана от нея е сключила трудов договор, то има възможност да се признае злополуката за трудова и това да доведе до съответните последици спрямо застрахователя. Впрочем обикновено в полиците има и клауза за заболяване, за което не е нужно да се признава злополуката за трудова. Съветваме Ви да съберете документите, с които разполагате - застрахователната полица, общи условия, данните за осигуряването на майка ви и/или трудов договор или друг договор, въз основа на който е осигурявана и да ни потърсите на телефоните на кантората, за да Ви съдействаме. Оставаме на разположение.
Признаване на смърт при Covid 19 като трудова злополука
27.09.2021
Вашият въпрос:
Здравейте, прочетох статията ви, че Covid 19 може да се тълкува като трудова злополука. На 19 септември 2021 г. почина майка ми от covid 19 и всичките усложнения, свързани с него. Беше ваксинирана, ако това има някакво значение. Тя е Магистър-фармацевт и собственик на Аптека и до установяване на положителен резултат и приемане в болница, беше на работа. В тази връзка, майка ми има заем, част от който застрахователя може да поеме, но доколкото разбираме от застрахователя, тази клауза в договора важи само за смърт при злополука. Предполагам, че имате опит с подобни казуси и бихме искали да обсъдим възможностите за съдействие. Утре ще полуим и епикризата от болницата, където е вписана причината за смъртта.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
ИЗПЛАЩАНЕ НА ЩЕТА 18.05.2021ЗДРАВЕЙТЕ, ИМАМ КАСКО В АРМЕЕЦ И ЩЕТА. ЗАСТРАХОВАТЕЛЯТ МИ ИЗПЛАТИ СУМА КОЯТО Е НА ПОЛОВИНА.Научи повече
-
птп 02.12.2019бях ударен от джип на грани4на полиция които го дърпаха на колесар.от тяхната гражданска ..бул инс..ми казаха .4е пращат заведената щета на гаранционен фонд.след дълго 4акане гаранционен фонд ми преведаха 856лв.с тия пари не мога да си оправя...Научи повече