В случай на смърт, наследяват се както активите /имоти, права/, така и пасивите /задълженията на починалия/. Затова, в случай на смърт, добре е да се оцени какво оставя наследодателя, за да могат наследниците да вземат обосновано решение, дали да приемат наследството или да се откажат от него /или пък евентуално да го приемат под опис/. Ако наследодателят остава повече задължения, отколкото имущество, то вероятно един отказ от наследство е обоснован. Често обаче в наследството се включват и имоти, поради което и понякога е добре да се направи такава преценка и евентуално да се приеме наследството под опис. Добре е това да се случи възможно най-скоро след смъртта, тъй като има възможност наследниците да приемат наследството "по подразбиране" - ако извършват действия, които предполагат, че те считат оставеното им от наследодателя за свое.
онаследяват ли се дълговете на свекървата от мен и дъщеря ми при положение че съпруга ми почина скоро
16.07.2021
Вашият въпрос:
Онаследяват ли се кредити към банката на свекърва ми от мен и дъщеря ми, при положение че съпруга ми почина. Майка му-свекървата има кредит който не изплаща в момента. Какво би станало ако тя почине?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Наследство при починал братовчед без наследници 04.04.2019Здравейте, дядо ми е имал 4 деца, които са починали. Всички са имали различен брий деца. Преди 2 години почина единият ни пръв братовчед (син на леля ми), който беше несемеен и без деца. Могат ли първите му братовчеди по бащина линия да...Научи повече
-
из. дело от 2011 г. 27.02.2018ЧСИ е предоставил справка на едно мъничко листче на съпруга ми: относно починалия му брат през 2018 г. и починалия им баща през 2013 г. 1. задължения към 22.02.2018 г.по из.дела: - на името на починалия им баща през 2013 г.. по из. дело от 2011...Научи повече