Здравейте! Има значение изпълняван ли е запорът за прекратяването на изпълнителното дело. В случай, че е наложен и няма действия по него, както и други изпълнителни действия след него, то с изтичането на 2 години делото е прекратено. Следва да имате предвид, че от последното действие тече погасителната давност върху вземането по изпълнителния лист, като едно самоцелно прекратяване на изпълнителното дело би могло да "събуди" взискателя, който да го образува при друг съдебен изпълнител и да прекъсне давността. Затова конкретно становище във връзка с вашите най-добри интереси, можем да ви дадем след като се запознаем с делото. Ако желаете, можете да се обърнете към нас за съдействие на телефоните на кантората.
Перемпция по изпълнително дело и може ли взискателят да образува ново изпълнително дело
06.02.2016
Вашият въпрос:
Здравейте, По повод "прекратяване на изпълнителното дело поради бездействие на взискател по силата на закон" Разбирам че предявен изпълнителен лист за запор на работна заплата, но поради друг запор, в невъзможност да се изплаща се счита за неизпълнен и в продължение на 2 години, изтича давностният му срок? Още един въпрос, как се установява тази изтекла давност, по какъв ред? Трябва да се заведе дело за установяване на вземане от длъжника срещу когото е изпълнителният лист, или някакво друго волеизявление? Благодаря.
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Заличаване на цкр от дружеството 18.05.2023Здравейте след спечелено дело 03.2023г с решение ,че договор за кредит на цедент е нищожен и не дължа суми на цесионер и осъдени да заплатят разноските ,последния отказва да заличи подаваните периоди от дата на придобито вземане преди и до...Научи повече
-
Мем 12.10.2022Имали задалжения Кам вас ЕГН 9403128249Научи повече