В случая от значение е в каква поредност са починали лицата. Ако смъртта на първия братовчед е настъпила преди смъртта на наследодателя, тогава сме в хипотезата на право на заместване и неговите наследници няма да го заместят и няма да бъдат призовани към наследяване. Във Вашия случай наследници ще са останалите първи братовчеди.
наследници от 4-ти ред
19.03.2018
Вашият въпрос:
Въпросът ми е, дали само ЖИВИТЕ първи братовчеди наследяват? В конкретния случай починалия има за наследници само първи братовчеди, но някои от тях са починали. При починал първи братовчед, неговите наследници наследяват ли? Благодаря за отговора предварително!
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
Задължение с изтекъл срок на давност 19.12.2018Здравейте, бих искала да Ви помоля за помощ във връзка с изтекло задължение по давност. В случаят задължение към Мтел на починалия ми баща от 2011 година, за което ние толкова години не бяхме уведомени за него. Нито писмо, фактура или телефонно...Научи повече
-
погасителна давност 09.05.2018Здравейте, интересува ме дали е изтекла давността по двете вземания за които ЕОС Матрикс иска да подпиша споразумение . Мога ли да ги оспоря в съда ?Научи повече