Давността за вземанията за застрахователни обезщетения е 5 години. Във вашия случай същата е изтекла през 2006г. и към настоящия момент вземането Ви не подлежи на принудително изпълнение, поради което искът Ви би бил отхвърлен като неоснователен, в случай че застрахователят направи възражение за изтекла погасителна давност.
Застррахователно право
03.07.2017
Вашият въпрос:
През2001 г. Отглеждах 120 дк. Картофи!Застраховани в зк Армеец!Максимална застраховка!Добър стопанин!Градушка!100%щета!2години ходене по мъките-министерство на финансите,агенция по застрахователен надзор!На 7.01 дойдоха да правят оглед!Пшеницата беше 10см.Вместода получа застраховката си от 60000лв-получих подигравка!Да ти дадем 2000 лв и да приключим!Не ги взех!Но и не получих подкрепа и от държавата!Говорихс адвокат-приятел,който ме попита-ти какво,искаш да съдиш втората държава?
Нашият отговор:
Още въпроси и отговори
-
отказ на застраховател да заплати присъдено обезщетение Отговорност на работодателя по чл.200 от КТ 18.08.2017Здравейте, имаме отказ от застраховател да заплати присъдено обезщетение за пострадало лице при трудова злополука на основание отговорност на работодателя по чл.200 от КТ по полица "Професионална отговорност" секция "Отговорност на...Научи повече
-
Занижена отценка на щета по застраховка ГО 07.05.2019При щета за пребоядисване на детайл ми преведоха 65,60лв при което подадох молбата преразглеждане на сумата като крайно недостатъчна . Отговорът беше че това е сумата за отстраняване на щетата според тяхНаучи повече